MUZ.jpg 

  20 maja 2022 roku odbył się po raz czwarty   MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD RODZIN MUZYKUJĄCYCH Z CYKLU „W Lublinie, w rodzinie muzyka niech płynie” pod hasłem „Jestem przyjacielem Ziemi”. A dlaczego taki temat …… Bo wszyscy powinni mieć świadomość, że ochrona i kształtowanie środowiska, w którym żyjemy, jest koniecznością, a zatem podstawowym obowiązkiem każdego człowieka, gdyż każdy jest tylko chwilowym użytkownikiem tego środowiska i ma obowiązek przekazać je innym, następnym pokoleniom.

 Muzyczne oddziaływania rodziny i nauczycieli, pozwala stworzyć podłoże do uczuć przywiązania do przyrody oraz jej ochrony. Wspólne muzykowanie w gronie rodzinnym, wpływa dodatkowo na zacieśnianie więzi rodzinnych, rozwijanie talentów i zainteresowań muzycznych dziecka. Szczególnym sposobem budzenia miłości i przywiązania do przyrody i rodzinnego kraju są utwory muzyczne.                                                                                                                                                 

Współorganizatorem przeglądu był Dzielnicowy Dom Kultury SM Czechów, a fundatorem nagród - Rada Rodziców w Przedszkolu Nr 56

Uroczystego otwarcia koncertu dokonała pani dyrektor Iwona Wrońska, a następnie oddała głos nauczycielkom prowadzącym przegląd – p. G. Simborskiej i p. M. Marcinek.

Brak opisu.

Przed zgromadzoną publicznością i zaproszonymi gośćmi wystąpiły 4 muzykujące rodziny, z czterech lubelskich przedszkoli. Rodzinne zespoły zaprezentowały piosenki z repertuaru dziecięcego, piosenki popularne, piosenki z repertuaru zagranicznego oraz utwory instrumentalne z gatunku muzyki poważnej.

Na scenie wystąpiły następujące rodzinne zespoły muzykujące:

- Przedszkole nr 44 prezentował zespół „Pszczółeczki”. Mama Iwona, Ilona i Łucja Jakubowicz zaśpiewały piosenkę pt. „Maszeruje wiosna”. Opiekun zespołu, nauczyciel pani Małgorzata Kubacz.

-Z Przedszkola nr 58 wystąpił zespół rodzinny „Wszystko gra”, w którego skład wchodzą: rodzeństwo Gabriel i Łucja Kryńscy, mama Katarzyna, babcia Lidia i dziadek Dariusz. Rodzinka wykonała utwór Andrzeja Zagajewskiego „Dbaj o zieleń”. Opiekunki zespołu to nauczycielki: Pani Jolanta Słupna i Joanna Dąbek.

- Przedszkole nr 78 prezentował zespół Rodziny Zdanowicz a jej członkowie to: Kacper, Kaja, Barbara i Karolina. Rodzinka wykonała następujące utwory na akordeonie i skrzypcach: „Soue le ponts de Paris” – „Pod mostem Paryża”; „Fale Dunaju” Ivanovicza; „Oberek” Ivanovicza; „Corcentino” Grażyny Bacewicz; „Mazur” Marcelego Popławskiego. Opiekun zespołu to nauczycielka pani Jolanta Pawelec i pani dyrektor Ewa Jaszczewska.

- Przedszkole nr 56 prezentował tata i syn: Łukasz i Maciej Jemioła, a wykonali utwór Jaromira Nohavica pt. „Delfiny”. Opiekun zespołu to nauczycielka pani Magdalena Mrówczyńska.

 Na scenie gościnnie wystąpiły dzieci z naszego przedszkola z grupy V, VI i VII. i zaprezentowały swoje umiejętności wokalne przy akompaniamencie pani Małgorzaty Świecy, nauczyciela rytmiki.

Rodzinne zespoły muzykujące otrzymały gromkie brawa od dziecięcej i dorosłej publiczności, co było wyrazem uznania i dobrej zabawy. Na zakończenie przeglądu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczyła Pani dyrektor naszego przedszkola Iwona Wrońska.

MUZ1.jpg

Brak opisu. 

 

Niech ten łańcuch tradycji rodzinnego muzykowania trwa wiecznie, gdyż dobra

muzyka daje ukojenie, wprawia w dobry nastrój, rozwija talenty muzyczne, umila

czas wspólnie spędzony z najbliższymi i co najważniejsze - łączy pokolenia.

Powered by joomla.

Kontakt

Przedszkole nr 56

ul. Kurantowa 3

tel.:   81 741-31-96

20-838 Lublin

Więcej

 

Inne

logo bip2 

 

 

 

 

 

RODO

 

Klauzula Informacyjna